Ubezpieczenia majątkowe

Choć ubezpieczenie mieszkania i domu nie jest obowiązkowe, to warto je mieć. Trudno przewidzieć co może się stać. W razie, gdyby doszło do zalania lokalu, przepięcia prądu czy też innych nieszczęśliwych okoliczności można liczyć na odszkodowanie. Żeby nie zapłacić dużo za polisę, musisz porównać co najmniej kilka ofert. Pomogą ci w tym nasi konsultanci, którzy uwzględnią aktualne promocje i zniżki.

Przedmiotem ubezpieczenia mogą być:

– Lokal mieszkalny, czyli odrębne pomieszczenie usytuowane w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, przeznaczone do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych,.
– Stałe elementy, czyli wyposażenie domu lub mieszkania, których demontaż wymaga użycia narzędzi. Do grupy tej zalicza się: wykładziny ścian, podłóg i sufitów, a także okna, drzwi, podwieszane sufity i schody. W zakres ubezpieczenia wchodzą też wszelkie instalacje wraz z zakończeniami (kuchenka gazowa, kaloryfer).
– Ruchomości domowe, czyli rzeczy stanowiące element wyposażenia lub osobistego użytku ubezpieczonego (meble, sprzęt RTV i AGD, zapasy żywności, gotówka, biżuteria).