Ranking ubezpieczeń OC

Wybór ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest zadaniem, które czeka każdego właściciela samochodu. Jeśli kierowca nie posiada ważnej polisy, wtedy podlega karze finansowej, której stawki zaczynają się od 800 złoty (cena kary jest zależna od długości okresu bez OC).

Niestety wybór polisy ubezpieczeniowej nie jest prostym zadaniem. Na rynku jest wiele konkurencyjnych ofert, co utrudnia zadanie właściciela pojazdu, szczególnie jeśli jest on początkującym kierowcą. Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC? Na które towarzystwo od ubezpieczeń postawić? Sprawdź nasz ranking, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Ubezpieczenie OC Gliwice, Zabrze, Bytom

Zadzwoń: (32) 797 08 63 lub zostaw nam imię i nr telefonu oddzwonimy

(Twoje dane nie zostaną przekazane dalej)

Allianz – niemiecka marka

Pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym, który znalazł się w naszym rankingu jest Allianz. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, które zostało założone jeszcze w XIX wieku, a konkretnie w 1890 roku. Obecnie firma posiada swoją główną siedzibę w Monachium, a jej działanie obejmuje aż 70 krajów na całym świecie. W naszym państwie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe ma swój od 1997 roku.

Dlaczego warto wybrać Allianz?

allianz_info

Kierowca, który zdecyduje się na zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w Allianz Polska uzyskuje aż 70% zniżki na bezszkodową jazdę oraz Assistance Mini – jest to dział pomocy, który pomaga o każdej porze dnia uczestnikom wypadków (działa na terenie całej Polski). Dodatkowo właściciele pojazdu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

Ergo Hestia – sopockie towarzystwo ubezpieczeń

Pierwszym polskim akcentem w naszym rankingu jest Ergo Hestia. Jest to sopockie towarzystwo ubezpieczeń, które powstało ponad 25 lat temu. Obecnie Ergo Hestię uważa się za jedno z trzech największych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych w Polsce.

Aktualne statystyki pokazują, że sopockiemu towarzystwu ubezpieczeń zaufało aż 3,2 miliona indywidualnych klientów. Oczywiście, klientami Ergo Hestii są również małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC w Ergo Hestii?

ergohestia_info

Na swojej stronie internetowej Ergo Hestia podaje, że warto ich wybrać ze względu na 4 następujące czynniki:

  • Jakość – towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia posiada najmniejszy wskaźnik reklamacji spośród 5 największych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych w Polsce.
  • Zaufanie – klienci Ergo Hestii chętnie polecają usługi likwidacji szkód wśród znajomych.
  • Dialog – Ergo Hestia powołała Rzecznika Klienta, który pomaga rozwiązywać trudne sprawy klientów towarzystwa.
  • Troska – towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia kompleksową opiekę oraz rehabilitację po wypadku.

Generali – długoletnie doświadczenie

Generali (pełna nazwa: Assicuraziono Generali S.p.A.) jest międzynarodową instytucją finansową, która powstała 26 grudnia w 1831 roku w Trieście (obecne Włochy, w XIX wieku były to tereny Cesarstwa Austriackiego). Instytucja nie tylko zajmuje się ubezpieczeniami, ale też działa w sektorze inwestycyjnym.

W Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe działa od 1837 roku. W dwudziestoleciu międzywojennym Generali miało swoje oddziały na terenie największych polskich miast. Wymienia się tu: Warszawę, Lwów, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź, a także Wilno.

Dlaczego warto postawić na Generali?

generali_info

Oferta ubezpieczeń OC od firmy Generali ma wiele zalet. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  • Dodatkowe zniżki dla doświadczonych kierowców;
  • Zniżki na inne produkty z oferty Generali;
  • Ubezpieczenie bagażu oraz Assistance wypadkowy (wszystko w cenie OC.

PZU – jedna z największych firm ubezpieczeniowych

Powszechny Zakład Ubezpieczeń, w skrócie PZU, jest jednym z przedsiębiorstw ubezpieczeniowych, które działa na terenie Polski. W naszym kraju można wymienić dwie daty działania. Pierwsza to 1921 rok, kiedy to została powołana tzw. Polska Dyrekcja Ubezpieczeń Wzajemnych (na takiej zasadzie działało wtedy to przedsiębiorstwo). Drugą ważną datą jest 1998 rok, kiedy to rozpoczęła się prywatyzacja firmy.

Dlaczego warto wybrać PZU?

pzu_info

Powszechny Zakład Ubezpieczeń oferuje swoim klientom wiele interesujących dodatków. Jako klient PZU możesz rozłożyć składki za OC na raty, dostać aż 60% zniżki, jeśli jesteś uważnym kierowcą, oraz dostać zniżkę na ubezpieczenie szyb.

Poza tym PZU oferuje klientom Zieloną Kartę – jest to międzynarodowy certyfikat ubezpieczenia OC. Dzięki tej Karcie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie osobie, której wyrządziłeś szkodę poza granicami naszego kraju. Zielona Karta obowiązuje między innymi w: Rosji, Turcji, Izraelu czy na Ukrainie lub Białorusi.

Warta – drugie pod względem wielkości towarzystwo ubezpieczeniowe

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta” Spółka Akcyjna (w skrócie TUiR Warta SA) – tak brzmi pełna nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, które ma swoją siedzibę w Warszawie.

Warta powstała w 1920 roku w Poznaniu. Choć swoje początki towarzystwo ubezpieczeniowe miało w stolicy Wielkopolski, obecnie główna siedziba mieści się w Warszawie (zmiana centrali nastąpiła w 2000 roku, kiedy to Grupa KBC została nowym udziałowcem Warty).

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie OC w Warcie?

warta_info

Kierowca, który zdecyduje się na ubezpieczenie samochodu z Warty, na pewno doceni program lojalnościowy, jakie powstał z myślą o stałych klientach towarzystwa. Ten unikalny program pozwala klientowi uzyskać promocyjne składki na ubezpieczenie albo wyższą sumę ubezpieczenia za tą samą cenę! Poza tym zaletą OC jest jego szybka wypłata w razie wypadku oraz bezpośrednia likwidacja szkód (BLS). Klienci Warty doceniają też specjalną aplikację, dzięki czemu mogą być w stałym kontakcie z przedsiębiorstwem.

 

 

Podobne artykuły

Oc najtaniej? Nie zawsze ... oc najtaniej w większości przypadków kupna ubezpieczenia jest to podstawowe kryterium. Wiele osób wybiera ubezpieczenie kierując się tylko i wyłącznie ceną. Nie zawsze jednak to co tanie
Gdzie możesz sprawdzić ... Każdego kierowcę, a w szczególności tych, którzy stają przed wyborem nowego ubezpieczenia OC, na pewno interesuje historia ich polisy. Gdzie możesz sprawdzić swoją historię ubezpieczeń OC, a
Co zrobić, by nie wydać... Kończy ci się polisa na ubezpieczenie samochodu? Nie przedłużaj jej automatycznie, a porównaj kilka różnych ofert. To jeden ze sposobów, by oszczędzić nawet kilkaset złotych. Najlepiej skorzystać
Jakie są sposoby, by mie... Wielu z nas traktuje kwestie ubezpieczeniowe jako przykry obowiązek. Staramy się załatwić jak najszybciej tę sprawę, by móc o niej zapomnieć. Zobacz jak znaleźć tanie ubezpieczenia OC. Tanie ubezpieczenia OC
Historia ubezpieczenia Historia polis ubezpieczeniowych ma swoje korzenie już w czasach starożytności, kiedy to powstawały różne formy zrzeszeń. Ich charakterystyczną cechą było nawiązywania porozumień, które opierały się na zasadach
Na co zwrócić uwagę wy... Ubezpieczenie nowo zakupionego samochodu jest obowiązkiem jego właściciela. Jeżeli kierowca porusza się po drogach bez ważnej polisy ubezpieczenia OC, wtedy podlega on karze finansowej. Z kolei ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne... Wakacje to czas planowania wyjazdów i podróżowania. Aby urlop minął Ci bez większych niespodzianek, warto zainwestować w dobre ubezpieczenie turystyczne. Jakie rodzaje ubezpieczeń wyróżniamy oraz w jakich
Zniżki oc? Co zrobić ki... Zniżki oc to dobry sposób na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu. Jeśli jesteś młodym kierowcą, a w dodatku masz krótko prawo jazdy, nie możesz liczyć na tanie oc.
Wypowiedzenie umowy oc ni... Wypowiedzenie umowy oc jest proste. Nie jesteśmy związani z jednym ubezpieczycielem do końca życia. Wypowiedzenie polisy nie zajmuje dużo czasu i nic nie kosztuje. Wystarczy złożyć pismo.
Gdzie wybrać tanie ubezp... Po zakupie samochodu nadchodzi moment na wybór ubezpieczenia. Nie jest to łatwe zadanie, bo ubezpieczalni i różnych opcji ubezpieczenia jest naprawdę wiele. Tanie ubezpieczenia OC Zabrze Gliwice

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *